Skip to Content

Dansk Aften ESMO 2024

BestPractice Nordic er glade for at kunne invitere til Dansk Aften ESMO 2024 i Barcelona. Dansk Aften vil være en faglig og social begivenhed, hvor vi inviterer specialister, der deltager på ESMO i Barcelona til at mødes og diskutere og perspektivere highlights og netværke. Programmet starter med en videnskabelig opsummering af nyheder og highlights fra de seks største tumorgrupper med diskussion. Vi slutter af med en hyggelig middag.

Dansk Aften består af et 2 x 60 minutters fagligt program inkl. tid til spørgsmål og diskussion. Der vil blive serveret snacks, mineralvand/kaffe og te ved ankomst og middag på samme sted efter mødet.

Program

18.30 – 19.00 Registrering og kaffe

19.00 – 21.00 ESMO highlights og dansk perspektivering

21.00 Middag

Mødeleder: Jens Benn Sørensen

  • Brystkræft: Louise Wichmann Matthiessen
  • Blærekræft: Dag Rune Stormoen
  • Malignt melanom: Rasmus Blechingberg Friis
  • Endometrie- og ovariecancer: Charlotte Haslund
  • Lungekræft: Jens Benn Sørensen
  • Øvre gastrointestinal cancer: Morten Mau-Sørensen

Kontakt os

Har du spørgsmål til tilmelding? Skriv til Diana, den@bpno.dk.

Har du spørgsmål til sponsorat? Skriv til Charlotte, ckn@bpno.dk.

Disclaimer

Gennemførelse af arrangementet forudsætter minimum 5 sponsorer.

Sponsorer har ingen indflydelse på udformning af det faglige program.

Mødet arrangeres i overensstemmelse med ENLI’s retningslinjer for tredjepartsarrangementer. 

Vi gør opmærksom på, at ændringer kan forekomme.

Sponsorere

ESMO Kongres

Vi dækker ESMO og publicerer de vigtigste highlights i form af abstracts, online artikler, MEDtalks med internationale og nationale key opinion leaders.

Gå til siden

Få adgang

Hvis du er læge, sygeplejerske eller anden sundhedsprofessionel kan du få adgang til hele artiklen ved at oprette en profil på BestPractice Nordic.

Back to top